wtorek, 22 kwietnia 2014

Tworzymy pierwszą wyprawkę dla dziecka – odcinek pierwszyNarodziny dziecka to wielkie wydarzenie, ale także sporo obowiązków. Warto nieco wcześniej pomyśleć o zgromadzeniu odpowiednich ubranek, kosmetyków i rzeczy, jakie będą niezbędne, gdy noworodek pojawi się na świecie. Nasz krótki poradnik ułatwi stworzenie pierwszej wyprawki. Zachęcamy do lektury.W dzisiejszym odcinku o pierwszej dziecięcej wyprawce skupimy się na ubrankach. W kolejnych odsłonach naszego cyklu, prezentować będziemy także inne elementy, jakie powinny się znaleźć na liście pierwszych dziecięcych zakupów.

Wybór rozmiaru

W przypadku ubrań dla noworodków duże znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru. Chociaż większość osób decyduje się na ubrania w rozmiarze 56, to jednak warto pamiętać o tym, że maluch bardzo szybko rośnie. Lepiej zatem wybrać nieco większe ubrania, jakie będą dłużej służyć dziecku, a jednocześnie będzie to ekonomiczne rozwiązanie. Najlepiej zdecydować się na rozmiar 62, a tylko kilka ubrań kupić w rozmiarze 56. W ten sposób korzystanie z wyprawki będzie znacznie bardziej przemyślane.

Postaw na bawełnę

Wybierając ubrania dla noworodków na pewno warto postawić na bawełnę. Ubrania tego rodzaju są komfortowe w noszeniu, ale przede wszystkim zapewniają odpowiednią higienę i obieg powietrza. Jest to także materiał najbardziej przyjazny dla skóry niemowląt, więc nie trzeba się martwić o alergie czy podrażnienia. Warto postawić na wysoką jakość ubrań, wybrać polskich producentów, którzy proponują nam ubrania zgodne z normami bezpieczeństwa.

Ile i jakich ubrań kupić?

Na początku na pewno niezbędne będą dla nas takie ubranka jak koszulki, body z krótkim rękawem, które są bardzo wygodne i funkcjonalne, a także śpiochy. To podstawa ubioru każdego niemowlęcia, więc nie można o tym zapomnieć. Przyda się także coś cieplejszego. Tutaj doskonale sprawdzą się pajacyki, sweterki oraz bluzki. Nie można także zapomnieć o ważnych dodatkach takich jak skarpetki i czapeczki. W ten sposób mamy już w pełni ubranego malucha. Na chłodniejsze dni niezbędny jest także grubszy kombinezon. 

Niemowlęca moda?

Oczywiście nie można też zapomnieć o estetyce. Na szczęście polscy i zagraniczni producenci proponują nam wiele ciekawych ubrań, dzięki którym nasz maluch może nie tylko czuć się komfortowo, mieć zapewnione ciepło i wszelkie wygody, ale także może się doskonale prezentować. Wiadomo, że styl ubioru niemowlęcia jest odzwierciedleniem gustu rodziców, więc warto się w tym zakresie wykazać.

Jako podsumowanie, prezentujemy Wam gotową listę zakupów ubrań do pierwszej wyprawki (UWAGA: mogą z niej korzystać również mężczyźni!):

·         Koszulki – 7 sztuk.
·         Body z krótkim rękawem – 5 sztuk.
·         Bawełniane śpiochy – 5 sztuk.
·         Ciepłe i bawełniane pajacyki – 8 sztuk.
·         Skarpetki – 3 pary.
·         Czapki – 2 cienkie i 2 ciepłe.
·         Sweterki lub cieplejsze bluzki – 2 sztuki.
·         Ciepły kombinezon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz